Blog navigation

Son yorumlar

Nasıl Başladık ?

1834 Görülmeler 0 Beğenildi
2 Yorumlar
(5)

Ezme diyarının ortaya çıkışı,

Hikaye yine en acı gerçeklerden olan kilodan başlıyor. Bakın bir çiftlik kurma hayali değil !  Hep bir çiftlik kuralım doğal organik naturel yaşayalım , çiftlikte de bir kaç dönüm bir şeyler ekip onları satalım hayali değil bu. Bunu niye belirtiyorsanız diye aklınıza bir soru gemiştir mutlaka ! Biz zaten doğası ile kendi kendine büyük ve doğal bir habitat olan Karadenizde yiz. Bu yüzden Egede veya Akdenizde bir yerlerde çiftlik yapalım dememize gerek olmadı. Yani bize her yer çiftlik !

Yazılımcı bir mühendis olarak çalışan bir arkadaşımız aldığı kilolar ile ulaştığı aydınlanma seviyesi sayesinde artık bu kilo böyle olmaz diyor J Bizde ona evet bu böyle olmaz dedik tabi. Kendisi bu durumdan görev çıkartıp artık sağlıklı beslenmeye çalışırken kendinden ödün vermiyor ve fındık ezmesi vesaireye devam ediyor ama bir kaç farklılıkla; içinde katkı vesaire olmayacak , glikoz olmayacak derken bilindik markayı tüketmeye başlıyor. Tabi ondan da şikayetçi sevgili mühendisimiz, ağzına bazen şeker geliyormuş , bazen fındık kabuğu geliyormuş derken bir gün bize;

Diyaloglar,

Mühendis : “ ya arkadaşım siz Karadenizli değilmisiniz ?”

Biz ( Fatih , Nevzat ): “evet öyleyiz”   not: kendisi de Karadenizlidir arkadaşın.

Mühendis:  ”Fındığı biz topluyoruz hersene ! peki biz niye ezmiyoruz ?”

İşte arkadaşlar olay burada kopuyor. Bu noktada hırslanıyoruz hep beraber.

Biz: tabi ya biz niye yapmıyoruz, elin oğlu bu işi yapıyor biz niye yapmıyoruz. Hem biz katkı matkı kullanmadan kralını yaparız bu işin”

Mühendis: ”Evet yaparız tabi , bende yardımcı olacağım size, yapacağız bu ezmenin kralını”

Nihayet Sonuca Bağlayalım ,

İşte bize değer verip buraya kadar okuyan tüm değerli kişiler: Bir tanesi mühendis diğerleri girişimci olmak üzere 3 kişi böyle yükseldik. Devreye inatçılık felan da girince sonumuz hayır olsun deyip daldık denize ! ne denizi okyanusa J

Sevgili mühendis kardeşimiz gitti minyatür bir tip parçalayıcı aldı ve başladı uygulamalı ezme denemelerine. Biz kendine fındık tedarik etmekten yorulduk, ezdi yedi beğenmedi , yine yine derken iki sene boyunca ezdi yedi yedirdi derken bu baya bi kilo aldı J Ortada hırs var ! pes etmek yok. Tabi ki bizde bir yandan fındık ezmesi yiyoruz bu arada. İşte böyle uzun teknik araştırmaların sonucu mühendisimiz gitti birde fındık ezmesine kinoa kattı. İşin espirisi bir yana inanılmaz güzel oldu. Fındık ezmesinin katkısız ve koruyucusuz lezzetli ve sağlıklı yapılabileceğini önce kendine sonra bize ispatladı. Bildiğiniz fındığı kavurdu, bazen az bazen çok kavurdu ! arasını buldu ve ezdi. Gerçekten emek verilmiş , gerçekten üzerine çok çalışılmış ezmeler yaptık.  Tabi sıra şimdi size ispatlamaya geldi. Şimdiye kadar fındık ve fıstık ezmemizi deneyipte beğenmeyen çok az kişi oldu ! Beğenenler genelde " ya bu çok güzel ve değişik !" derken bazıları ise klasik tad severler olarak " hımmm ! bunda kıtır az vs.olmuş " gibi olumlu eleştiriler yaptılar. Tabiki bu değerli fikir ve yorumları ele aldık ve dahada iyi ezme yaptık. Zaten artık ezmenizin kıvamını bile siz seçebiliyorsunuz ! Evet yanlış duymanıdınız siz seçiyorsunuz bizim ekip nasıl seçti iseniz öylece yapıyor.

Özetlersek: 3 tane patent , 4 tane marka ile 2 sene sonunda nutfin markası merkezde olmak üzere yola ticari olarak çıktık. Bakkal bakkal , market market gezdik. Bakkalcı dayımıza “ dayı bak bu kinoalı fındık ezmesi , Dünya da bunu ilk biz yaptık “ dedik. Dayı ve dayılar bu tarz bir ürüne ve pazarlama tekniğine karşı diyecek bir kelime dahi bulamadılar J tam bir fecehat.  Neyse öyle böyle yolumuza daha iyisini yapa yapa  ,öğrene öğrene , gelişe gelişe devam ettik ediyoruz. Yıkılmadık ayaktayız yani.

Şimdi sıra sadece fındık ve fıstık ürünleri değil sadece ezme ile içli dışlı olacak ve ezmenin en çeşitli hallerini yapan “ezme diyarı” ve onun üst markası olan “nutzel “ e geldi. Nutzel ‘in hikayesini hiç sormayın onuda bilhassa sonra yazarız. Yıllardır yaptığımız bu işi daha ileri noktaya götürüp ezme denince akla gelecek bir marka için elimizden geleni yapıyoruz. Bunu yaparken tabiki temel kurallarımız olan saflık , doğallık ve lezzetten ödün vermiyoruz. Bunu mahalle bakkalına kinoalı fındık ezmesi vermeye çalışacak kadar cesaretli olarak söylüyor ve yazıyoruz.

Unutmadan ; Söz Egeden veya Akdenizden çiftlik alırsak buraya yazacağız ama şu an bu pek mümkün görünmüyor:)

İşin espirisi bir yana biz size bir söz veriyoruz ; En iyi , en doğal , en lezzetli , en katkısız , en taze , en şekersiz , en aromatik ezmeleri yapmak ve bunları size sunmak için inanılmaz çalışıyoruz ve bu ezmelerin sözünü size veriyoruz. Başka nerede siz sipariş verdikten sonra ezilen ve size taze taze yollanan bir ezme duydunuz ? “Duyarsanız iletişime yazın lütfen ! “

Olurda yolunuz düşerse bu ezmeleri ezdiğimiz güzel , temiz , düzenli ve şirin mini imalathanemize bekleriz.

Aklınıza şu soru gelmiş olabilir ? ne eziyor ? sizin için fındık , ceviz , fıstık , badem , antep fıstığı hatta kaju eziyoruz. Kısacası eziyoruz ama sizin için.

 

Kategori: Ezme Diyarı

Yorum bırak

Güvenlik kodu

Yorumlar

 • İnanılmaz lezzet ve kalite
  By: Mustafa Gönderi tarihi 2020-10-15
  Puan:
  5.0

  Farklı , kaliteli ve alternatif ürünleri yapmanız gerçekten güzel. kalite konsunda ise sizi tebrik ederim. inanılmaz lezzetli ve taze ürünleri sağlıklı ve hızlı sunmanız takdir edilesi.

  Replied by: Fatih Kurt Gönderi tarihi 2020-10-25 Değerli ve olumlu görüşleriniz için çok teşekkür ederiz.

 • Mükemmel lezzet
  By: Mehmet Devrim Akça Gönderi tarihi 2020-10-03
  Puan:
  5.0

  Mükemmel Lezzet.
  Tebrik ediyorum.

  Replied by: Fatih Kurt Gönderi tarihi 2020-10-03 Çok teşekkür ederiz Mehmet bey ,

Yeni Hesap Kaydı

Bir hesabınız varmı ?
Başka bir giriş yöntemi Yada Şifreyi Yenileyin